Pielęgnacja ogródka na wiosnę

, , Możliwość komentowania Pielęgnacja ogródka na wiosnę została wyłączona

Zbliżający się sezon wiosenny bywa najlepszym okresem, żeby założyć swój trawnik. Nie będzie to zagadnienie takproste, jakoby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy zasianie murawy, a później jej natryskiwanie. Pierwszym etapem, jaki winniśmy spełnić jest specjalne przygotowanie ziemi. Należy sprawdzić jaki jest jej typ. W przypadku, jeśli będzie znajdowało się w niej nadmiernie wiele gliny, wskazane jest dołożyć do niej drobnego żwiru. Przez to, będzie możliwy właściwy rozwój korzonków.

pielęgnowanie trawnika

Gdy jednakże mamy do czynienia z glebą piaszczystą, trzeba uzupełnić ją o ziemię kompostową. Tworzenie trawników to także całkowite uprzątnięcie obszaru, skąd ma zostać on zasiany. Usuwamy wszystkie głazy, listowie i rośliny. Dodatkowym czynnikiem jest gruntowne przekopanie obszaru. Aktywność ta spulchni ziemię i ją wymiesza. Gdy ten krok posiadamy za sobą, należy wygładzić obszar poprzez zastosowanie szczególnego, ciężkiego wału. Jeśli gleba jest dobrze przyszykowana zdołamy zabrać się do jej kompostowania. Przede wszystkim powinno się to wykonać kilka dni przed zasianiem trawy.

pielęgnowanie ogrodu

Kolejną aktywnością jest sianie trawnika. Najlepszym momentem, aby to wykonać będzie bezwietrzna, ciepła aura. Tuż przed samą tą czynnością, należy grabiami jeszcze raz delikatnie rozmiękczyć oraz napowietrzyć grunt. Pielęgnacja trawnika to nie wyłącznie porządne koszenie, jakie należy wykonywać uważnie, aby nie nadwyrężyć ziemi. Należy nie zapominać o specjalnym nawodnieniu, w szczególności w upalne letnie dni. Aktywność tę należy piastować regularnie. Najlepszym wyjściem będzie użycie samoczynnych zraszaczy, które samodzielnie się uruchomią, zależnie od parametrów gleby. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na takie urządzenie, najlepiej gdy zaczniemy trawnik nawadniać co tydzień, jednak bogato. Bywa to nadzwyczaj istotny element pielęgnowania i od niego w znacznym szczeblu jest zależne jak nasz trawnik się prezentuje.
Tekst powstał w kooperacji z oazaogrody.pl