Moda na chusty do noszenia dziecka

, , Możliwość komentowania Moda na chusty do noszenia dziecka została wyłączona

Gdy po raz pierwszy mamy stać się mamą lub tatą ogarnia nas zakupowa gorączka. Wydaje się, że każda rzecz się przyda, że jest potrzebne do odpowiedniej troski nad maluszkiem. Niezwykle łatwo djemy się wciągnąć w pułapki marketingu. Wobec tego wskazane jest określić wcześniej nasze potrzeby, może nawet tak bazowa myśl jak wózek nie jest do końca ewidentna.

chusty do noszenia dziecka

Przede wszystkim musimy zbadać nasz tryb życia – czy większą ilość wolnego czasu z dzieckiem planujemy spędzać w na wsi czy w mieście, czy mamy samochód i jak przestronny ma to auto bagażnik (wózki są czasem szerokie nawet po schowaniu) i dodatkowo czy mamy miejsce do składowania dziecinnego pojazdu jak nie jest on w użyciu. Nie ma kłopotu gdy mamy nadwozie typu kombi oraz obszerny dom, inni niedoszli rodzice muszą tymczasem rozpatrzyć pozostałe rozwiązania, które być może będą bardziej komfortowe. Coraz to bardziej modne na naszym rynku stają się chusty do noszenia dziecka. Jest to duży fragment materiału, który prawidłowo spięty zapewnia praktyczne przenoszenie malca z przodu lub na plecach. Wyrabiane są z rozlicznych surowców – wszystko zależy od ciężaru malucha oraz upodobań rodzica: sprężyste, bawełniane a nawet bambusowe. W dodatku są w pełnej gamie modeli oraz kolorów. Posiadają zdecydowaną dominację nad wózkiem – bobasek jest przez cały czas niedaleko nas, pochłania malutko miejsca i nie ogranicza nam rąk. Chusty przydają się tym samym nie tylko na spacer po lesie, ale także do używania w mieszkaniu podczas codziennych czynności.

nosidełko dla dziecka

Kolejną alternatywą dla gondoli albo spacerówki jest nosidełko dla dziecka. W tej sytuacji też zdołamy przenosić pociechę na klatce piersiowej czy też na plecach. Ważne jest aby dostosować nosidełko do wieku malca – innej budowy wymaga przenoszenie niemowlęcia aniżeli większego dziecka. Chodzi tu zwłaszcza o ułożenie nóżek oraz podporę na rzecz główki. Dostosowanie do figury rodzica jest nadzwyczaj proste – trzeba jedynie dociągnąć lub poluzować klamry. Czy w takim razie taki must have jak wózek będzie nam koniecznie potrzebny? Być może wygodniejszym dla nas okaże się wsadzenie malucha w chustę albo nosidełko i ot tak wyjście z domu bez szarpania się, składania oraz rozkładania?