Jedynie pewne leki

, , Możliwość komentowania Jedynie pewne leki została wyłączona

Import równoległy do ojczyzny dozwolony jest od dołączenia naszego kraju do UE, a wobec tego od 1.05.04. Polega on na kupnie dopuszczonych lekarstw jedynie w stosownie do tego uprawnionych ośrodkach farmaceutycznych na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz sprzedaży tych specyfików w Polsce. Handel równoległy to perfekcyjna opcja dla tych, jacy nie posiadają należytych środków pieniężnych na zakup niezbędnych farmaceutyków lub potrzebują oszczędzić oraz jak najniższym kosztem zdobyć wybrane lekarstwa.

import równoległy

Każdy ze importowanych produktów potrzebuje mieć przyzwolenie Ministra Zdrowia. Licencja ta wydawana jest na podstawie opinii Dyrektora Urzędu Rejestracji Produktów Farmaceutycznych, Wyrobów Medycznych oraz Artykułów Biobójczych, w oparciu o przepisy ustawy – Prawo Farmaceutyczne. Sprowadzany towar ulega zmianie opakowania poprzez prawidłowo do tego uprawnione podmioty. Owo przepakowanie dostarcza klientowi stosowne dane na kwestię wyniku leczniczego w języku ojczystym z jednoczesnym zapewnieniem o jego oryginalności. Wszelki artykuł wyposażony pozostaje w nowe pudełeczko z nadrukami po polsku i objaśnianiem etykiety. Przepakowany leki ma też nadzwyczajne dane dotyczące zakładu, jaki poczynił import równoległy, przepakowania a także dane o rodzaju pozwolenia na import równoległy i numerze pozwolenia z kraju eksportu.

import równoległy

Handel równoległy, rzecz biorąc w skrócie, pozwala na sprowadzenie po dobrej oraz zazwyczaj znacznie niższej cenie farmaceutyków do wybranego państwa. Importerzy importują produkt z miejsc, gdzie ceny będą małe. Tanie leki przeto stają się dostępniejsze oraz praktyczne do kupienia nawet przez tych mniej zasobnych. Import jednoczesny wywołuje do tej pory pewne wahania. Poniekąd będzie jak najbardziej dozwolony, z pozostałej nasze zastrzeżenia ożywia proste zapakowanie, różniące się od oryginału. Pomyślmy jednakże, czy pudełko gra jakąś dużą funkcję w farmaceutyce? Czy nie odpowiedniej standardowo zapytać oraz kupić tanio potrzebne lekarstwa?