Jakie plusy mają koty norweskie leśne?

, , Możliwość komentowania Jakie plusy mają koty norweskie leśne? została wyłączona

Koty norweskie leśne

Mówi się, że obywatele dzielą się na tych, jacy uwielbiają kociaki oraz tych, jacy wolą psiaki. Wyhodowano niemało odmian zarówno kiciusiów jak i piesków.
Intrygującą odmianą kotków są koty norweskie leśne, jest to prawdziwa odmiana mruczków (poniektóre pozostałe odmiany są kreowane nienaturalnie poprzez selekcjonowanie miotów), która pozostała oswojona. Ich należyta nazwa to koty norweskie leśne.

koty norweskie leśne

Są to spore mruczki o potężnej strukturze ciała. Włosy są pośrednie między długimi, a krótszymi włoskami. Ciekawą właściwością sierści jest to, że mruczki te mają dwa warianty włosów – krótsze włosy przy skórze a także dłuższe na wierzchu. Za pośrednictwem takiej pokrywie sierści mają wodoszczelne futro.
Ich umaszczenie znamionuje się jasnym zabarwieniem dookoła szyjki i na zadnich nogach. Mogą mieć różnorakie kolory futra i tęczówek.
Fascynującą cechą ich postaci są uszy podobne do uszu rysia, poprzez co mruczki wyglądają jak dzikie zwierzęta. Tak bywa ważą od 5 do 9 kilogramów, kotki są zazwyczaj lżejsze.

Hodowla kotów norweskich leśnych

Będą to nader chwackie i żywe kotki. Będą ogromnie sprytne a także myślące. Zwyczajnie bardzo przywiązują się do miejca zamieszkania i domowników, a ze względu na zjawisko, że są udomowione dalej mają mocne popędy drapieżnika przez co są wyśmienitymi myśliwymi. Uwielbiają głaskanie, choć z taktem.
Właściwa hodowla kotów norweskich leśnych bądź pozostałych ras jest jedną spośród najważniejszych rzeczy w trakcie doboru kotka. Hodowla analogiczna winna być szczególnie życzliwa, w jakiej zwierzęta nie są traktowane jako towar ale jako przedstwiciele familii. Dodatkową ważną sprawą są rodzice. Jeżeli zależy nam na odpowiednich rozmiarach i atrybutach mruczka winniśmy zwrócić atencję oczywiście na nich oraz ich dokonania. Wart uwagi także będzie natura a także obyczaje kotów.

koty norweskie leśne

kolejnym przymiotem jest schludność i nawyki pokarmowe malutkich kociaczków. To od odchowania od najmłodszych lat zwykle zależy dalsze obyczaje zwierzaka, Z tego względu do tego stopnia ważna jest nauka higieny od początku życia i dobre maniery z pozostałymi kiciusiami a także ludźmi.
Źródło: www.forestgate.pl