Dlaczego opłaca się używać tlenoterapii?

, , Możliwość komentowania Dlaczego opłaca się używać tlenoterapii? została wyłączona

Wielu chorych, zmagających się z rozmaitymi chorobami, decyduje się na niechirurgiczne leczenie lub terapie, ponieważ obawia sięmiędzy innymi kolejnego bólu czy przykrej rekonwalescencji. W podobnych przypadkach zdoła ulżyć hiperbaria w specjalnej komorze, która daje nader skuteczne wyniki.

hiperbaria

Tlenoterapia opiera się na tym, że poddaje się chorego działaniu tlenu, który znajduje się pod dużym ciśnieniem atmosferycznym a skutkiem tego inhaluje się około 15 razy więcej tlenu. Tlen dociera do wszystkich komórek naszego organizmu, nawet do tych, na jakich znajduje się uszkodzenie oraz wysyca wszystkie miejsca. Stosowana bywa do tego specjalna komora hiperbaryczna, która trochę przypomina tunel. Kuracjusz, który się w niej znajduje nie potrzebuje nic robić, po prostu sobie leniuchuje bądź nawet czyta siedząc komfortowo na ławce. Podobna rehabilitacja, chociaż dla licznych w dalszym ciągu jest nadal nowością, przynosi krocie znakomitych, zaakceptowanych wyników, widocznych nieomalże bezzwłocznie, i dodatkowo wspomaga efektywne odnawianie całego organizmu zmagającego się z daną schorzeniem czy zwyrodnieniem.

komora hiperbaryczna

Komory hiperbaryczne są w takim razie nadzwyczaj skuteczne, gdyż za ich pomocą występuje szybkie gojenie urazów, regenerowanie organizmu, zmniejszenie stanów zapalanych i pokrzepienie naszego systemu, ze wsparciem dostarczegonego tlenu do wszelkich komórek. Ma również rolę w kurowaniu niektórych chorób skóry, psychicznych, udarów mózgu albo reumatyzmu czy nawet zaburzeń seksualnych. Kuracjusze przed wkroczeniem do komory ubierają specjalne uniformy i odkładają wszystkie swoje rzeczy na zewnątrz, otrzymują też wodę do popijania i naturalnie specjalistyczne maski, z wykorzystaniem jakich wdychają tlen. W trakcie kuracji wolno odpocząć, poczytać książkę albo magazyny czy też posłuchać radia. Nad ochroną wszystkich chorych czuwa pielęgniarka, i również doktor i inżynier, który kontroluje pracę wyposażenia.